Naujienos

Erasmus+ projekto „Profesijos mokytojai – skaitmeninio švietimo kūrėjai / e-VET“, (Nr. 2020-1-LT01- KA226-094697) mokymai profesijos mokytojams

Kovo 29–31 dienomis Latvijoje, VSIA Rigas Turisma un radosas industrijas tehnikums (RTRIT) vyko Erasmus+ strateginės partnerystės projekto „Profesijos mokytojai – skaitmeninio švietimo kūrėjai / e-VET“ (“Enabling VET Teachers to be Creators of Digital Education / e-VET”) mokymosi veiklos profesijos mokytojams. Trijų dienų mokymuose dalyvavo projekto partnerių atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Turkijos, Portugalijos ir Belgijos.

Pirmąją dieną mokymus vedė projekto partneris Baltic Bright. Dalyviai nagrinėjo Europos skaitmeninio raštingumo sistemą pedagogams („DigCompEdu“) ir išbandė įvairius internetinius įrankius ir programėles, kuriuos ateityje galės naudoti kurdami mokymo/si turinį.

Antrąją veiklos dieną dalyviai susipažino su skaitmeninėmis mokymosi priemonėmis, interneto svetainėmis ir mokytojams prieinamomis technologijomis, kurias naudoja RTRIT. Dalyviai išbandė virtualios realybės galimybes profesinio mokymo sektoriuje – virtualiai aplankė RTRIT stendą, vertino įvairius mados ir stiliaus modelius, ir virtualioje realybėje keliavo po pasaulį.

Trečioji mokymų veiklos diena buvo skirta praktiniam dalyvavimui virtualiose pamokose. Virtualioje praktinėje baro pamokoje dalyviai ne tik išgirdo apie kokteilių gaminimą ir pateikimą, bet ir juos pasigamino. Antrąją virtualią pamoką mokytoja vedė Tenerifėje, o dalyviai tobulino bendruosius įgūdžius, reikalingus darbui profesinio mokymo srityje.

Projekto mokymų dalyviai mokėsi kurti įtraukiantį mokymo turinį, įvertino skaitmeninių priemonių privalumus mokantis savarankiškai ir grupėse, ar siekiant grįžtamojo ryšio. Savo patirtimi taikant skaitmeninius įrankius mokymo dalyviai pasidalins nuotolinio mokymo teikimo profesiniame rengime gairėse, kurias rengia projekto vykdytojai.