Laimingas žmogus tas, kuris ryte noriai eina į darbą, o vakare skuba namo. Kaip būti darbe laimingu? Kiekvieno žmogaus svajonių darbas būna skirtingas. Tai priklauso nuo to, ar šis darbas atitinka polinkius, asmenines savybes, vertybes, galimybę matyti savo darbo prasmę. Skirtingais amžiaus tarpsniais, žmonės peržiūri savo vertybių skalę ir dažnai pasirenka kardinaliai skirtingą darbinę veiklą nei vykdė anksčiau.
Profesinio mokymo centro ,,Žirmūnai“ slaugytojo padėjėjo specialybė nuolatos sulaukia didelio būsimųjų mokinių susidomėjimo.
Kodėl daugybė pardavėjų, mokytojų, teisininkų, menininkų, virėjų ir kitų specialybių darbuotojų nusprendžia pakeisti kryptį ir įgyti slaugytojo padėjėjo profesiją? Štai, ką pasakoja Sofija Furs, šiuo metu studijuojanti šią specialybę: „Po daugelio metų darbo pardavimo srityje, nusprendžiau, kad šis darbas yra beprasmis, įtemptas, menkai apmokamas ir neturintis ateities (interneto parduotuvės, savitarnos kasos). Ieškodama naujo darbo, įvertinau kelis kriterijus, tokius kaip: saugią šios veiklos ateitį, paklausą ir atlyginimą. Pagal zodiako ženklą esu vėžys, tad rūpintis viskuo, yra mano prigimtis. Ir galbūt taip pat svarbu, kad paprastai turiu gerus santykius su senjorais, vaikais ir šuniukais.“
Dabartinis laikmetis privertė mus susimąstyti ir pakeisti savo požiūrį į daugelį dalykų bei peržiūrėti vertybes. Daugelis žmonių pradėjo savanoriauti medicinos įstaigose, kur dabar be galo reikalinga pagalba sergantiems. Ypač svarbus slaugos personalas. Slaugytojo padėjėjo specialybės besimokanti Danuta Tumaš sako: „Aš manau, kad šiais sunkiais laikais galėsiu būti naudinga šioje srityje. Noriu slaugyti ligonius, mano siela reikalauja kažkam atiduoti savo meilę ir šilumą.“
Visi suprantame, kad nesame amžini: sergame, senstame, todėl visi tikimės, kad atėjus laikui sulauksime tinkamos pagalbos ir orios baigties. Slaugytojo padėjėja Onutė Juršėnaitė pasidalino mintimis: „Mokydamasi labai daug sužinojau apie ligas, dėl kokios priežasties jomis susergama. Labai gerai suprantu, kad kada nors ir man gali tekti būti slaugomai, dėl to stengiuosi padaryti savo darbą kiek galima profesionaliau.“
Kartais slaugytojo padėjėjo profesija tampa „pabėgimo planu“. Štai ką pasakoja Liudmila Ugrevičienė: „Visą gyvenimą dirbau siuvykloje, deja, šioje darbo srityje kiekvieną pavasarį ir rudenį dėl sezoniškumo labai sumažėja darbo. O pastaruoju metu siuvyklos apskritai pradėjo užsidarinėti, darbo beveik neliko, neliko ir uždarbio. Netoli mano namų atsidarė privati klinika ir pasiūlė man darbo vietą. Taip aš ir nusprendžiau pakeisti savo profesiją. Mokslas labai įdomus, labai gaila, kad nenusprendžiau pakeisti profesijos anksčiau.“ Slaugos besimokanti Viktorija Zaviša mano, kad specialybė perspektyvi – galimybė rasti darbą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Vasario 1 d. slaugytojo padėjėjų grupės mokiniai išeina praktiniam mokymui į Vilniaus miesto ligonines, slaugos namus, ten, kur jau atlieka praktiką 18 mūsų slaugytojų padėjėjų, ten, kur labiausiai šiuo metu trūksta pagalbos…