Naujienos

Svetingos atvirų durų dienos

Praėjusią savaitę Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras (VESK) plačiai atvėrė savo duris ir pakvietė visuomenę susipažinti su mokymosi galimybėmis. Atvirų durų dienų renginyje centras pristatė, koks modernus, įtraukus ir dinamiškas yra šiuolaikinis profesinis mokymas.

Penktadienį profesinės karjeros centre apsilankė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Apžiūrėjusi VESK auditorijas ir laboratorijas, ministrė bendravo su mokiniais ir darbuotojais, su vadovais aptarė profesinio mokymo plėtros galimybes.

Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras taip pat yra geras pavyzdys, kaip profesinė mokykla gali sėkmingai dirbti, turėdama filialus kituose Lietuvos regionuose, ruošti būtent regionų poreikius atitinkančius specialistus“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Trijų dienų programoje centro svečiai  dalyvavo pažintinėse pamokose, konsultavosi dėl mokymo ir praktikos sąlygų, apžiūrėjo atnaujintas mokymo erdves, įrangą. Smalsiausieji dalyvavo meistriškumo pamokose su Lietuvos ir užsienio virtuvės šefais. Daugiausiai dėmesio sulaukė „Pasimatuok virėjo profesiją“ pamoka,  kurią vedė šefas iš Portugalijos Bruno Pereira.

Kad maistas suartina, geriausiai patvirtino tradicinis profesinės karjeros centro Erasmus sklaidos renginys „Paragauk pasaulio“. Jo metu moksleiviai, dalyvavę stažuotėse užsienyje, dalinosi savo patirtimi ir pavaišino pačių gamintais įvairių šalių patiekalais. 

Viso renginio metu veikė įvairiausių gardumynų ir siuvėjų dirbinių mugės. Sporto aikštyne savo jėgas lankytojai išbandė naujus lauko treniruoklius, varžėsi virvės traukime, stalo teniso rungtyse, susipažino su šiaurietiško ėjimo subtilybėmis. 

Atvirų durų renginį vainikavo šeštadienį mokyklos restorane surengti Vėlyvieji pusryčiai, kuriuose svečius aptarnavo centro moksleiviai kartu su profesijų mokytojais.