Naujienos

Vilnuje įvyko 36-oji AEHT metinė konferencija ir meistriškumo konkursas

36-oji AEHT (Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacija) metinė konferencija ir meistriškumo konkursas lapkričio 6-11 dienomis įvyko Vilniuje, Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centre (VESK). Šio kasmetinio tarptautinio renginio tikslas yra gerinti Europos svetingumo ir turizmo švietimo įvaizdį ir profesionalumą, propaguoti europines vertybes, priimant skirtumus, daugiakultūriškumą ir skatinant komandinį darbą.

Į AEHT 2023 renginį Vilniuje atvyko rekordinis 800 dalyvių iš 24 šalių skaičius. Geriausi Europos turizmo mokyklų mokiniai ir studentai rungėsi dvylikoje profesinio meistriškumo rungčių: kulinarinio meno, dekatlono, kepinių, baristos, barmenų, restorano aptarnavimo, vyno, turizmo, svetingumo vadybos, viešbučio vadybos, kritinio mąstymo ir meninio vaisių pjaustymo. Skatinant daugiakultūrinį bendradarbiavimą dalyviai dirbo burtų keliu išrinktose mišriose komandose.  

Kaip ir kiekviename konkurse, taip ir AEHT 2023 finalinis taškas pasiekiamas skelbiant nugalėtojus. Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje į sceną lipo kiekvienos rungties aukso, sidabro ir bronzos laimėtojai. Renginio salėje liejosi emocijos, skambėjo sveikinimo kalbos, plevėsavo šalių vėliavos. Ypač džiugu, jog VESK mokinys Markas Čirvydas komandoje su Nyderlandų atstove laimėjo aukso medalį kokteilių gaminimo konkurse.  Iš viso Lietuvos atstovai pelnė net septynis medalius skirtingose rungtyse. Daugeliui dalyvių tai pirmieji jų apdovanojimai  už profesinį meistriškumą. Tikėtina, kad šis įsimintinas renginys taps dar didesne motyvacija siekti profesionalumo aukštumų.

Šiemt renginio organizatoriais ir šeimininkais buvo VESK komanda. Jų organizuotas AEHT 2023 konkursas tapo vienu ryškiausių „Europos įgūdžių metų“ renginių Lietuvoje. AEHT 2023  globojo Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.