Naujienos, Projektų naujienos

Erasmus+ projekto „Profesijos mokytojai – skaitmeninio švietimo kūrėjai / e-VET“, (Nr. 2020-1-LT01- KA226-094697) mokymai profesijos mokytojams

Erasmus+ strateginės partnerystės projekto „Profesijos mokytojai – skaitmeninio švietimo kūrėjai / e-VET“ (“Enabling VET Teachers to be Creators of Digital Education / e-VET”) projekto partnerių profesijos mokytojai iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Turkijos, Portugalijos ir Belgijos dalyvavo mokymuose. 

Trijų dienų mokymai, gegužės 10–12 dienomis, vyko Koulutuskeskus Salpaus profesinio mokymo centre, Suomijoje. Projekto mokymų dalyviai mokėsi kurti mokymo turinį skaitmeninių priemonių pagalba.

Pirmąją dieną dalyviai susipažino su skaitmeninėmis mokymosi priemonėmis ir mokytojams prieinamomis technologijomis, kurias naudoja Salpaus profesinio mokymo centre. Dalyviai tapo skaitmeninio turinio kūrėjais ir mokėsi naudoti interaktyvią mediją: vaizdus, vaizdo įrašus, virtualius turus, 3D modelius ir simuliacijas „ThingLink” programos pagalba, kad pagerintų mokinių įsitraukimą ir mokymosi rezultatus. 

Antrąją dieną dalyviai pradėjo hibridiniu mokymu klasėje, kur susipažino net tik su įranga įdiegta sėkmingam hibridiniam mokymui, bet ir su virtualia mokymosi aplinka „Moodle“ ir jos taikymu nuotoliniam mokymui. Vėliau dalyviai mokėsi kurti žaismingas pamokas su „Seppo” – mobiliąja priemone žaidimais pagrįstam mokymui, kuri taip pat skatina ugdyti kūrybiškumą ir bendradarbiavimą.

Trečioji mokymų veiklos diena buvo skirta simuliacijos metodo taikymui mokyme. Susipažinę su simuliacijos aplinka ir jos pritaikymu mokymo procese, dalyviai patys kūrė ir įgyvendino simuliacines situacijas.  

Savo patirtimi taikant skaitmeninius įrankius mokyme dalyviai pasidalins nuotolinio mokymo teikimo profesiniame rengime gairėse, kurias rengia projekto vykdytojai.